Regulamin zajęć

REGULAMIN ZAJĘĆ Z PRZEDMIOTU „DIAGNOSTYKA LABORATORYJNA” DLA STUDENTÓW  WL

1. Zajęcia dydaktyczne z przedmiotu „Diagnostyka laboratoryjna” odbywają się w semestrze zimowym i letnim.

a. Studenci uczęszczają na zajęcia z grupą dziekańską, do której zostali wpisani. Zmiana grupy jest możliwa tylko pod warunkiem zamiany z inną osobą.

2. Zajęcia odbywają się w salach seminaryjnych i ćwiczeniowych Zakładu Diagnostyki Laboratoryjnej i Immunologii Klinicznej Wieku Rozwojowego WUM, Szpital Pediatryczny WUM, blok 2H, sala 2AH002 i 2H001.

a. Podczas zajęć studenci zobowiązani są do przestrzegania zasad BHP oraz przestrzegania instrukcji bezpieczeństwa pracy obowiązujących na terenie laboratorium diagnostycznego.

b. W trakcie zajęć dydaktycznych obowiązuje zakaz używania telefonów komórkowych w celach niezwiązanych z zajęciami dydaktycznymi.

3. Studenci zobowiązani są do przychodzenia na zajęcia punktualnie, w ubraniu ochronnym (biały fartuch oraz obuwie szpitalne). Szatnia studencka znajduje się na poziomie -1.

4. Zajęcia rozpoczynają się zgodnie z planem zajęć, który dla każdej grupy ćwiczeniowej zamieszczony jest na stronie Zakładu w zakładce AKTUALNOŚCI DYDAKTYCZNE.

5. Warunkiem dopuszczenia do kolokwium jest obecność na wszystkich zajęciach.

a. każda nieobecność usprawiedliwiona musi być odrobiona, nieobecność nieusprawiedliwiona skutkuje niezaliczeniem przedmiotu.

b. w związku z dużą liczebnością grup dziekańskich możliwość odrabiania zajęć jest ograniczona, zajęcia można odrabiać z grupą, której liczebność nie większa niż 24 osoby. 

c.  pod koniec roku akademickiego dla osób, które nie odrobiły zajęć z powodu braku miejsc,  zostaną zorganizowane dodatkowe zajęcia umożliwiające ich odrobienie. Zajęcia te odbędą się w ostatnim bloku ćwiczeniowym semestru letniego, w godzinach popołudniowych.  Forma ich odrabiania polega na zaliczeniu tematu, na którym dana osoba była nieobecna. W takiej formie można odrobić maksymalnie nieobecność na 2 zajęciach.

d. o możliwości odrabiania zajęć w każdym przypadku decyduje osoba odpowiedzialna za dydaktykę.

6. Każdy blok ćwiczeniowy kończy się pisemnym kolokwium. Warunkiem zaliczenia ćwiczeń jest zdane kolokwium oraz pisemne wypełnienie zadań, które zostaną zadane z poszczególnych seminariów na platformie e-learning.

 a. kolokwium składa się z 7 pytań otwartych. Z każdego pytania można uzyskać maksymalnie 3 punkty. Aby je zaliczyć należy uzyskać minimum 61% (13pkt). Czas oczekiwania na wyniki kolokwium to maksymalnie 7 dni roboczych. W razie niezaliczenia kolokwium w pierwszym terminie, kolokwium należy poprawić w przeciągu 2 tygodni od ogłoszenia wyników. Niezaliczenie przedmiotu w drugim terminie skutkuje pisaniem kolokwium komisyjnego po zakończeniu zajęć dydaktycznych dla wszystkich grup z danego roku akademickiego w terminie dogodnym dla wszystkich piszących.

b. osobom, które nie zgłoszą się na poprawę w przeciągu dwóch tygodni przepada termin kolokwium poprawkowego i przystępują do pisania kolokwium komisyjnego, które jest ich ostatecznym terminem.  

 7. Niezaliczenie kolokwium lub brak zaliczonego testu w e-learningu skutkować będzie brakiem dopuszczenia studenta do sesji egzaminacyjnej.

8. Wyniki kolokwium i egzaminu będą publikowane w Wirtualnym Dziekanacie.

9. Bieżące ogłoszenia dydaktyczne, harmonogram i plan zajęć zamieszczone są na stronie internetowej Zakładu (zdl.wum.edu.pl)