Regulamin zajęć

REGULAMIN ZAJĘĆ

Z PRZEDMIOTU „DIAGNOSTYKA LABORATORYJNA”

DLA STUDENTÓW III i IV ROKU IWL

I STUDENTÓW III ROKU II WL

1. Zajęcia dydaktyczne z przedmiotu „Diagnostyka laboratoryjna” odbywają się w semestrze zimowym i letnim dla studentów III i IV roku IWL i w semestrze zimowym dla studentów III roku IIWL.

2. Zajęcia odbywają się w salach seminaryjnych i ćwiczeniowych Zakładu Diagnostyki Laboratoryjnej i Immunologii Klinicznej Wieku Rozwojowego WUM, Szpital Pediatryczny WUM, blok 2H oraz salach dydaktycznych znajdujących się na terenie Szpitala Pediatrycznego.

 Podczas zajęć studenci zobowiązani są do przestrzegania zasad BHP oraz przestrzegania instrukcji bezpieczeństwa pracy obowiązujących na terenie laboratorium diagnostycznego i Szpitala Pediatrycznego.

 ·               W trakcie zajęć dydaktycznych studenci proszeni są o wyłączenie telefonów komórkowych i innych urządzeń elektronicznych.

3. Zajęcia rozpoczynają się zgodnie z planem zajęć, który dla każdej grupy ćwiczeniowej zamieszczony jest na stronie Zakładu (www.zdl.wum.edu.pl) oraz na tablicy ogłoszeń przy Zakładzie.

4. Okrycie wierzchnie należy pozostawić w szatni studenckiej, która znajduje się na poziomie -1. Na ćwiczeniach obowiązuje ubranie ochronne (biały fartuch oraz obuwie szpitalne).

5. Studenci zobowiązani są do przychodzenia na zajęcia punktualnie. Dwukrotne spóźnienie skutkuje wpisaniem nieobecności na drugich zajęciach, na które student się spóźnił.

6. W dwutygodniowym bloku ćwiczeniowym student może być 1 raz nieobecny na zajęciach. Każda kolejna nieobecność kwalifikuje studenta do odrabiania drugich zajęć z inną grupą ćwiczeniową swojego roku w semestrze, w którym odbywały się zajęcia.

  • W przypadku ostatniej grupy ćwiczeniowej (ostatnia grupa w semestrze letnim) osoba nieobecna będzie zobowiązana do pisemnego opracowania tematu  z zajęć na których była nieobecna.

7. Każdy blok ćwiczeniowy kończy się pisemnym kolokwium. Pozytywna ocena z kolokwium uprawnia studenta do przystąpienia do egzaminu.

  • W przypadku nieobecności na kolokwium lub jego niezaliczenia student ma dwa tygodnie na zaliczenie od daty, w której planowo miał zdawać. Konsekwencją niezgłoszenia się na kolokwium w podanym terminie lub braku uzyskania po raz drugi oceny pozytywnej z kolokwium studenci będą pisali rozszerzone kolokwium z tematów obowiązujących na wszystkich zajęciach w bloku ćwiczeniowym w ostatnim tygodniu przed sesją egzaminacyjną.
  • Poprawa kolokwium zaliczeniowego będzie odbywała się w godzinach uzgodnionych indywidualnie z pracownikami dydaktycznymi Zakładu lub w terminie kolokwium następnej grupy ćwiczeniowej.
  •  Niezaliczenie kolokwium skutkować będzie brakiem dopuszczenia studenta do sesji egzaminacyjnej.
  • Studenci, którzy nie odrobili zajęć, nie przystępują do kolokwium co skutkuje brakiem dopuszczenia do egzaminu.

8. Informacje odnośnie egzaminu końcowego z przedmiotu (termin, czas trwania, kryteria zaliczenia) będą zamieszczone na stronie Zakładu i tablicy ogłoszeń zgodnie z wytycznymi podanymi w Zarządzeniu Rektora dotyczącego przeprowadzania egzaminów w WUM.

9. Wyniki kolokwium zaliczeniowego i egzaminu będą publikowane na stronie Zakładu. Student będzie mógł zidentyfikować wynik jedynie po swoim numerze albumu.

  • W przypadku braku zgody na publikację nr albumu wraz z oceną, student zobowiązany jest do złożenia w Zakładzie przed rozpoczęciem kolokwium lub egzaminu stosownego oświadczenia.